You might also like

Starta en cirkel

Om ni är några personer som träffas regelbundet eller är verksamma inom en förening, för att lära er mer eller utveckla ett intresse, kan ni starta en studiecirkel tillsammans. Vi

Kurser och cirklar

Här kommer vi lägga upp aktuella kurser och cirklar. Håll utkik för mer information.

Distrikt Södra

Adress Kopparbergsgatan 4, 214 44 Malmö Öppettider mån-fre: 09:00 – 17:00 Kollektivtrafik Buss 32 – Ystadsgatan hållplats Telefon: 040 – 813 10 E-post: info@ibnrushd.se

Mallar

Terminstider Vårterminen startar 1 januari och slutar 30 juni. Höstterminen startar 1 juli och slutar 31 december. Ledarutbildning Utbildning av våra ledare är centralt för vår verksamhet, kontakta någon av

A Tryst with the Ancient Mayan Religious Practices and Beliefs

Like the Inca and Nazca civilizations, the ancient Mayan civilization is one of the most noted and researched among the Mesoamerican tribes. The Mayans have always remained in the center

Våra material

Att ansvara, leda, förvalta, företräda, utveckla – Ibn Rushds utbildning för styrelseledamöter Att driva projekt – en handledning för föreningar Ett jämställt föreningsliv – en handbok om vägen till ett

Folkbildning med Ibn Rushd

Ladda ner vårt material ”Folkbildning med Ibn Rushd Studieförbund” för att veta mer om våra visioner, värdegrund och mål med folkbildningen.

Förbundsstyrelse

Ordförande Helena Hummasten Telefon: 076-623 2268 Helena@ibnrushd.se Vice ordförande Nadia Lodin nadia.lodin@ibnrushd.se Kassör Mustafa al-Sayed Issa mustafa.alsayed.issa@ibnrushd.se Förbundssekreterare Zainab Marrakchi zainab.marrakchi@ibnrushd.se Ledamot Zana Muhammed zana.muhammed@ibnrushd.se Ledamot Temmam Asbai temmam.asbai@ibnrushd.se Ledamot

Distrikt Gotland, Stockholm, Uppsala

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took

X